Věda a víra proti homeopatii

středa 18. květen 2016 09:06

S homeopatii a homeopatickými léky se setkáváme běžně už i v lékárnách. Mnozí nevědí, co to homeopatika jsou, někteří se mylně domnívají, že jde o léčbu bylinkami. Skutečnost je však prostá, jedná se o „podvod za velké peníze“.

Nejdůležitější principy, na kterých je homeopatie založena, jsou:
- léčení podobného podobným (dotud název: homoios = podobný).
- princip ředění, takže se ve výsledné dávce nachází nulové nebo minimální množství účinné látky. Homeopati vysvětlují působení jakousi „duchovní podstatou látky“ a její „paměti“.
- takzvaná dynamizace, což je přetřepávání, čímž se do léku má ještě navíc vstřebat kosmická „bioenergie“.

Věda hodnotí homeopatii jako absurdní výmysl, založený na principech v příkrém rozporu s vědeckými poznatky. Důvody, proč je homeopatie tolerována některými lékařskými institucemi, jsou ekonomické a ideologické.

Křesťanská víra považuje homeopatické principy za okultismus. Jestliže homeopaté hovoří o „duchovním“ působení, teologie rezolutně odmítá, že by měl původ v Bohu. Zejména v principu dynamizace, čili přetřepávání za účelem obohacení léku o „kosmickou bioenergii“, se otvírají vrátka pro démonické působení. V slovech homeopatů o tzv. „bioenergii“ vidí magické praktiky. Je to podobně, jako v bílé magii, lék je zde jako předmět (znamení) a ředění a protřepávání zase rituál, dovolávající se intervence tajemných bytostí.

Závěrem je třeba říci, že světoví exorcisté a osoby s darem duchovního rozlišování mluví o negativním působení na duši člověka. A pokud už diagnostikují konkrétní působení ve spojitosti s homeopatickým lékem a jeho praktikami, konstatují určitou démonickou posedlost.

Jiří Špiřík

Jiří Špiřík

Jiří Špiřík

Píši o křesťanské víře, etice, vztahu mezi vírou a vědou. Občas přidám i něco duchovního.

Jsem knězem Katolické církve

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora